top of page

pá 17. 5.

|

Pardubice I

Koncert The Winter Sounds + friends

Koncert The Winter Sounds + friends
Koncert The Winter Sounds + friends

Čas a místo

17. 5. 2024 20:00

Pardubice I, nám. Republiky 56, 530 02 Pardubice I-Zelené Předměstí, Česko

O události

❄❄❄❄❄ THE WINTER SOUNDS ❄❄❄❄❄

indie rock, new wave, folk, shoegaze, post-punk

❄ The Winter Sounds, původně založená v roce 2007 frontmanem Patrickem Keenanem, si rychle získala reputaci jedné z kapel, které musíte vidět na hudební scéně. Skupina známá svými frenetickými živými vystoupeními kombinuje taneční post-punk se současným elektro-popem, a vytváří tak svoje vlastní jedinečné stopy. Skupina, která nyní sídlí v Pardubicích, prosazuje nový hudební žánr založený na literárním hnutí solarpunk. 

⭐ Solarpunk je vlajkou pro různá hnutí směřující k udržitelné antikapitalistické budoucnosti. Keenan také píše doktorskou práci nazvanou „Filosofie Solarpunku“. 

❄ V roce 2024 vyjdou tři alba. 5. dubna Winter Sounds vydá 'Europa', EP nahrané v létě 2023 s Derekem Gartenem ve studiích Prime Recording v Nashvillu, TN. Garten byl inženýrem a producentem posledních 3 celovečerních desek TWS. Garten je hudební producent, mixer, spisovatel a spolumajitel Prime Recording v Nashvillu. Spolupracoval s uznávanými umělci včetně Taylor Swift, Jewel, Brittany Howard, Midland, Lady A, The Jenkins Twins, Mira Goto a maďarské rockové/folkové kapely Ferenczi György és a Rackajam.  Na podzim TWS vydávají své 5. plnohodnotné LP 'Jupiter' také nahrané s Garten v Nashvillu. 'Jupiter' je ambiciózní filmové koncepční album propletené v mnoha žánrech: shoegaze, solarpunk, fuzz-pop, retrowave, indie rock a folk/punk.

Ochutnávka zde:

thewintersounds.bandcamp.com

❄ Friends:

⭐ Tomaš Toman

Tomáš Toman je písničkář z Krkonoš. Ve svých písních se toulá po krajinách svého srdce, nahlíží do současné i minulé tváře Krkonoš, vypráví příběhy ze zapadlých koutů hor a snaží se pozvedat svůj zrak i k místům, kam není možné dohlédnout.

Na kytaru jej doprovodí Ján Kicko z kapely Hmlisto.

https://www.tomastoman.com/

⭐ Lenka Karličkova

Lenka je osobitá folková písničkářka z východních Čech, jejíž tvorba je postavená na lidské upřímnosti a jednoduchosti vyjádření. Svou hudební kariéru začínala coby zpěvačka v jedné z malých folkových skupin a od té doby neustále rozvíjí svůj umělecký výraz a osobitý poetický jazyk.

Inspiraci čerpá ze svého niterného světa, ve kterém se prolínají obrazy reality a jejího vnitřního vesmíru.

https://bandzone.cz/lenkakarlickova

⭐ Petr Karas

Mikulovský rodák Petr Karas už vystřídal řadu formací. Vždy však byla základem jeho vystoupení nápaditá kytara a originální texty. Po přesídlení na východ Čech vystupuje převážně v menším seskupení, a tak tomu bude i tentokrát. Zahraje ve tříčlenné sestavě v doprovodu baskytary, příčné flétny a saxofonu.

https://bandzone.cz/petrkarasband

🎟 Vstupné zdarma

◾ Pro další info SLEDUJ ⤵

www.everything.cz

www.instagram.com/everything.pce 

Sdílet událost

bottom of page