top of page

so 09. 3.

|

Pardubice I

Volání divočiny w/ HRTL Live!

🔥 16. pokračování divoké klubové noci v centru Pardubic!🔥 Tradičně Vás čeká na začátku akce přednáška. Tentokrát je naším přednášejícím a zároveň i vystupujícím hudebníkem brněnský performer a držitel ceny Anděl Leoš Hort alias HRTL. ∆ electro ∆ techno ∆ hard techno ∆

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Volání divočiny w/ HRTL Live!
Volání divočiny w/ HRTL Live!

Čas a místo

09. 3. 2024 20:00

Pardubice I, nám. Republiky 56, 530 02 Pardubice I-Zelené Předměstí, Česko

O události

Leoš Hort představí modulární syntetizátor jakožto hudební nástroj a popíše Vám postupy, jak se s modulátory pracuje. Budete seznámeni s procesem jak tvorby hudebních skladeb, tak s modulací při živém vystupování. Nebudou chybět ani praktické ukázky tvorby. Budete tedy moci koukat Alešovi pod ruce s doprovodným vysvětlením problematiky.

∆ electro ∆ techno ∆ hard techno ∆ ---------------------------------------------

20:00 door 20:30 přednáška: modulární syntéza v hudební tvorbě - Leoš Hort (HRTL) 22:00 Joshek (electro disco) 00:00 HRTL live (electro techno) 01:00 Petr Eco (techno) 02:30 Do Not Disturb (hard techno) 0?:00 the end

---------------------------------------------

BIOGRAPHY

► HRTL live https://www.youtube.com/watch?v=ZudNP9bv1L8 https://www.youtube.com/watch?v=C6J1TPp9gt4&t=5876s Leoš Hort alias HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes, které vydává hudbu východoevropských bedroom producentů. Zároveň je stájovým jezdcem Bastl Instruments, kteří vyrábí hand-made open-source hudební hardware.

Hudba HRTL si prošla cestou od klasických nástrojů k modulárnímu syntezátoru, kde se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

V roce 2014 absolvoval turné v Turecku s Tom Holič a vydal debutovou kazetu Hydroxid, na kterou o rok později navázal s albem Dataloss. Za tu také v roce 2015 slavnostně převzal cenu Anděl v kategorii elektronická hudba. Protože HRTL klade důraz především na živé performance, začal se vedle studiových nahrávek orientovat také na livestreaming.

HRTL zhusta koncertuje jak u nás, tak v zahraničí. Vystoupil na největším klubovém festivalu na světě Amsterdam Dance Event, na klenotu multimediáních festivalů Ars Electronica, nebo na DAVE festivalu v Drážďanech. Dále vystupoval po Evropských městech jako Londýn, Berlín, Vídeň nebo Bukurešť. U nás zazářil i na významných festivalech Pohoda a Colours of Ostrava. Pravidelně láká zájem médií, od rádiových stanic a blogů až po tištěné rozhovory ve Fullmoon nebo Respekt. V lokální scéně se také aktivně angažuje pravidelnými workshopy, kde učí o modulární syntéze a jak se používají syntezátory v hudbě.

► PETR ECO https://www.youtube.com/watch?v=dsS_X0mtlUE&t=17s Dj a promotér vystupující od roku 99 je rezidentem ústeckoorlické párty X-massacre či královehradecké klubové noci Sound Hotel. Jeho techno sety jsou nabité prvky hypnotického minimalu i temným až industriálním soundem. V jeho záběru najdete také klubový tech house a současně vystupuje pod alter egem Nujazzta s žánrem acid jazz. Objevil se po boku jmen jako je Worakls, DJ Rush, Kosheen djs, Marco Zaffarano nebo Space Djz.

► JOSHEK https://soundcloud.com/joshek Po více než 20 letech aktivního DJingu patří Joshek do skupiny těch opravdu zkušených - klubových seniorů. Pestrou škálu stylů elektronické hudby servíruje bez přípravy konceptu, každý set tak vzniká v reálném čase přímo na místě, což zajišťuje stoprocentní unikátnost a přesně nula opakování. To stejné čekejte i zde. Projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderniho techno bzučáku. No no limits.

► DO NOT DISTURB https://www.youtube.com/watch?v=_D15BGqk3o0 Evie aka Do not disturb (HK) se seznámila djingem v r. 2019. Ihned ji oslovilo především techno, ale v oblibě má i tekkno a hardcore. Vyprofilovala se víceméně na systémových a soukromých akcích a postupem času se dostala i do klubů. Nedávno si dokonce zahrála v německém Görlitzu. Její styl je velice pestrý, avšak vždycky hard.

---------------------------------------------

START: 20:30 VSTUPNÉ: 270,-

Vstupenky

  • Vstupenka

    270,00 Kč
    Daň: Včetně DPH
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page